lato z SKG baner
 
Będzie się działo! 28 czerwca ruszyliśmy z naszym projektem "Lato z SKG". To seria spotkań specjalnie dla Was w przestrzeni wokół Domku Przygody przy ul. Jazdów 8/2, a w, nieliczne, chłodniejsze i deszczowe, dni będziemy działać wewnątrz domku. W planach są bardzo praktyczne warsztaty: podpowiemy, jak zaplanować własne wyprawy zaczynając od pomysłu, pracy z mapą i researchu, przez pakowanie się na różne warunki, a także pokażemy Wam, jak gotować w podróży. Do końca wakacji, w niemal każdą środę, zapraszamy na spotkania z nami. To dobra okazja, by nas poznać, wynieść sporo przydatnej wiedzy i miło spędzić czas na warszawskim Jazdowie.  
 
Podczas wszystkich spotkań i warsztatów uczestników obowiązuje REGULAMIN "Lata z SKG" (plik pdf).
Koszt udziału w spotkaniach/warsztatach to datek na użytkowanie domku. Niektóre spotkania wiążą się z dodatkowym kosztem oraz koniecznością zapisania się - informacja znajduje się w opisie konkretnych warsztatów.
 

Ognisko na pożegnanie Lata z SKG

ognisko 20.09

20.09, godz. 18:30

Wszystkich klubowiczów i sympatyków zapraszamy na powakacyjne spotkanie przy ogniu. Spotkajmy się w środę 20 września w przestrzeni Domku Przygody (Jazdów 8/2), by spotkać się, porozmawiać, powspominać, pośpiewać, napić się herbaty...
To dobra okazja, by po pracy wpaść chociaż na chwilę na Jazdów i wspólnie spędzić czas. Będziemy od 18.30, ale jeśli możesz wpaść dopiero później - nie zastanawiaj się i przyjeżdżaj! Mile widziane wzięcie ze sobą ciastek/ciasta/sałatki/czegoś innego smacznego.

Weźcie ze sobą też coś do wrzucenia do miejscowej puszki na utrzymanie domku.
 • Gdzie: Domek Przygody ul. Jazdów 8/2
 • Co zabrać ze sobą: dobry humor i ewentualnie jakieś przegryzki, coś na ognisko

 

To już było:

Warsztaty z gotowania w podróży

28.06, godz. 18:30 - 21:00

Często podróżujesz i potrzebujesz inspiracji i pomysłów na proste posiłki w terenie? Chcesz poznać trochę kuchni wegetariańskiej/wegańskiej i dowiedzieć się, jak fajnie można zastąpić mięso w podróży? Jesteś ciekaw tajników pysznej kuchni wege w podróży i przede wszystkim masz ochotę pogadać i dobrze się bawić? Jeśli na którekolwiek pytania odpowiesz twierdząco to koniecznie zgłoś się i przyjdź na warsztaty!

Zapraszamy, na wspólne rozmowy o jedzeniu i przy jedzeniu :) W planach wspólne gotowanie kilku posiłków, degustacje różnych produktów i dobra zabawa.

Wszystkie posiłki będą wegetariańskie.

Spacer po Ujazdowie - Niezupełnie peryferyjna dzielnica Warszawy (TRInO)

5.07, godz. 18:30

Zapraszamy na wspólny spacer po Ujazdowie - niezupełnie peryferyjnej dzielnicy Warszawy. Spacer jest wprowadzeniem i zachętą do uczestnictwa w tradycyjnych imprezach TRInO (Turystyczno-Rekreacyjnych Imprezach na Orientację). To bardzo ciekawa propozycja dla wszystkich, którzy lubią poznawać różne miejsca i miejscowości odkrywając przy tym ich walory turystyczno-krajoznawcze z przygotowaną do tego specjalnie mapą (więcej o tego typu imprezach: https://trino.pttk.pl).

Wspólnie przejdziemy jedną z tras TRInO ciesząc się towarzystwem i szukając rozwiązań zagadek. W trakcie spaceru uczestnicy poznają czym jest TRInO, jak realizować trasę z mapą TRInO i dlaczego jest to świetna propozycja do spędzania czasu wolnego. 

Spacer poprowadzi Paulina - przewodnik Studenckiego Klubu Górskiego - która zrealizowała już kilkadziesiąt tras TRInO w różnych miejscach Polski.

 • Co zabrać ze sobą: długopis lub ołówek, podkładkę pod kartkę rozmiaru A4. Organizator zapewnia dla każdego uczestnika mapę spaceru.

Pakuj się! Jak się spakować i co zabrać ze sobą w góry

19.07, godz. 18:30

Czy nie ma dla Ciebie za dużego plecaka? A może pakowanie zajmuje Ci pół dnia, na wyprawie zawsze odkrywasz, że czegoś nie masz lub wręcz przeciwnie - wracasz i masz myśl, że znowu wiele rzeczy nie było przydatnych? To nic, każdy z nas tak miał. Pokażemy ci, na co zwracać uwagę, jak się zmieścić w plecaku, jak nie zginąć pod ciężarem własnego bagażu a jednocześnie cieszyć się na wyjeździe; gdzie można plecak odchudzić, co warto zabierać ze sobą a co może poczekać w domu na twój powrót.

Tanie podróżowanie. Jak zaplanować samodzielny wyjazd za granicę, a tym samym jak tanio i często podróżować

26.07, godz. 18:30

Chcesz nauczyć się planować wyjazdy? Marzysz o częstszych podróżach, ale przerastają Cię koszty?

Przyjdź na nasze warsztaty i dowiedz się, jak zaplanować wyjazd, krok po kroku i punkt po punkcie. Pokażemy Ci, co zrobić, aby wyjazd oferowany przez biuro podróży za kilkanaście tysięcy złotych, zorganizować za 1/3 tej ceny. Na warsztat weźmiemy 3 tygodniowy wyjazd do Maroka i Gruzji. 

Na koniec podzielimy się opowieściami, co może pójść nie tak, o czym często zapominamy podczas przygotowań i jakie są tego potem konsekwencje.

Co w trawie piszczy? Impreza na orientację

02.08,  Wyruszenie na spacer: start czynny od 18:00 do 19:15

Na myśl o kompasie szukasz innych pomysłów na środę? A może miałeś/miałaś kiedyś pomysł wybrać się na nasze manewry, ale nie byłeś pewny / nie byłaś pewna, czy dasz sobie radę? To idealnie! Zapraszamy Was do wspólnego wyzwania - zmierzymy się z mapą i orientacją w terenie! Zaplanowaliśmy prostą trasę, w którą każdego wyślemy z wcześniejszym przeszkoleniem. Masz już za sobą podobne przygody? Nie daj się prosić, wpadnij w środę ze znajomymi i zmierzcie się ze sobą o to, kto będzie lepszy.

Zadanie będzie polegało na odnalezieniu w terenie punktów za pomocą wyłącznie mapy. To wciąż dobre, choć bardzo tradycyjne narzędzie, które warto umieć obsłużyć. Trudność podniesie presja czasu - na potwierdzenie swojej obecności w punktach będzie określony czas.

Każdy uczestnik imprezy dostanie od nas drobną niespodziankę. 

Planszówki

23.08, godz. 18:30

 • Gdzie: Domek Przygody ul. Jazdów 8/2
 • Początek wydarzenia: 18:30
 • Czas trwania: do 21:00
 • Dla kogo: dla każdego
 • Co zabrać ze sobą: dobry humor i ewentualnie jakieś przegryzki
 • Koszt: 10 zł do słoika na użytkowanie domku

Zapraszamy na wpólne spędzenie wieczoru przy grach planszowych. Zapraszamy Was na spotkanie, na którym można będzie nas poznać, wypytać o wyprawy, rajdy, podróż po rumuńskich górach (będziemy świeżo po Przejściu Letnim). Pokażemy Wam trochę zdjęć na gorąco z ostatniej wyprawy, zaparzymy dobrą herbatę, ale przede wszystkim chcemy spędzić wspólnie czas - zagrać w ulubione planszówki, coś zanucić, pogadać 😀

Kungsleden - slajdowisko o wędrowaniu za kołem podbiegunowym

30.08, godz. 18:30

Szukasz inspiracji do podróży albo po prostu lubisz oglądać piękne widoki? 

Zapraszamy na slajdowisko z przejścia Kungsleden, czyli Królewskiego Szlaku Szwecji. 

Pokażemy Wam, jak wyglądają tereny za kołem podbiegunowym, jak to jest żyć podczas dnia polarnego i jak biwakuje się z widokiem na stado reniferów 😀 Nie zabraknie opowieści o wiszących mostach, niekończących się kładkach przerzuconych nad torfowiskami i zasypanej śniegiem przełęczy.

A tym, którzy kiedyś chcieliby się wybrać na szlak samemu, podpowiemy, jak najlepiej zorganizować dojazd, jak zorganizować przeprawy przez jeziora i ile to wszystko kosztuje 😀

Warsztaty "Ogniskowe gotowanie"

06.09, godz. 18:30

Chcesz dowiedzieć się, jak szybko rozpalić dobre ognisko? Czy wiesz, jakiego drewna szukać w lesie, by przy ognisku było ciepło? Jak się za to zabrać, od czego zacząć? Zastanawiałeś się kieyś, co zrobić, żeby na ognisku możn było ugotować obiad lub kolację? Nie martw się, nie musisz tego ogarniać. Pokażemy Ci, co zrobić, czym palić i co można przygotować, by ugotować na ogniu coś smacznego i prostego. W czasie warsztatów będzie sporo praktyki, trochę teorii i degustacja przygotowanych potraw.

W ramach warsztatów spodziewaj się:

 • teorii na temat rozpalania ogniska oraz doboru drewna
 • zajęć praktycznych z rozpalania ognisk
 • gotowania prostych posiłków na ognisku
 • kilku gotowych pomysłów na posiłki w plenerze i podróży
 • degustacji przygotowanych posiłków

Rumuńskie Karpaty - slajdowisko z przejścia letniego

13.09, godz. 18:30

Zapraszamy wszystkich spragnionych górskich opowieści z serca Rumunii. Opowiemy o przygodach w pasmach Bucegi, Baiului i Ciucas, o spotkaniach z pasterzami, monasterach, niedźwiedziach, sekretach Braszowa, a także o rumuńskiej kuchni :-)

 • Gdzie: Domek Przygody ul. Jazdów 8/2
 • Czas: ok. 1,5-2 h
 • Co zabrać ze sobą: dobry humor i ewentualnie jakieś przegryzki
 • Koszt: 10 zł do słoika na użytkowanie domku

_____________
Domek Przygody jest przestrzenią wolną od alkoholu i papierosów, za to pełną klimatu i pozytywnej energii!
Uwaga: na teren osiedla Jazdów obowiązuje zakaz wjazdu samochodów. Najlepiej przyjedźcie komunikacją miejską lub rowerem. 

Zostań patronem domku i pomóż nam rozwijać go dla Warszawiaków: https://patronite.pl/osiemprzezdwa